20 سوال رایج درباره ی عمل زیبایی بینی که باید قبل عمل بپرسید

سوالات-متداول-بینی

عمل جراحی زیبایی بینی چیست؟


رینوپلاستی یا عمل جراحی زیبایی بینی نیز که به عنوان عمل بینی نیز شناخته می‌شود، یک عمل جراحی پلاستیک است که شکل و اندازه بینی را بهبود می‌بخشد. این روش می‌تواند برآمدگی را رفع کند، نوک بینی را تغییر دهد و بینی را صاف کند. گاهی اوقات اندازه و شکل سوراخ‌های بینی می‌توانند تغییر کنند. اغلب اوقات هدف از عمل جراحی زیبایی بینی اغلب رسیدن به هارمونی بهتر بین بینی و سایر ویژگی‌های صورت است؛ حتی کوچکترین تغییرات می‌توانند تا حد زیادی به بهبود ظاهر بیمار کمک کنند.

 چه افرادی می‌توانند از عمل جراحی زیبایی بینی سود ببرند؟


اگر ظاهر بینی شما باعث از بین رفتن آرامش خیال شما می‌شود، زیرا احساس می‌کنید که بیش از حد بلند، بیش از حد پهن یا خیلی باریک است، پس می‌توانید از عمل جراحی زیبایی بینی. بهره ببرید انجام عمل بینی می‌تواند به میزان زیادی باعث افزایش اعتماد به نفس در شما شود و به طور چشمگیری ظاهر فیزیکی شما را بهبود بخشد. رینوپلاستی همچنین برای کمک به اصلاح جراحات و یا بد شکلی‌هایی که باعث بروز مشکلات تنفسی می‌شوند، مورد استفاده قرار گیرد.

 انواع مختلف عمل بینی


انواع-عمل

دو نوع عمل جراحی زیبایی بینی وجود دارد:

 عمل بینی باز

عمل بینی باز شامل برش بین سوراخ‌های بینی و لایه برداری بافت نرم و پوست است. رینوپلاستی باز تنها برای تغییر شکل و بازسازی بینی استفاده می‌شود.

 عمل بینی بسته

یک عمل بینی بسته، شامل برش‌های جزئی در داخل سوراخ‌های بینی می‌شود. پوست و بافت نرم همانند رینوپلاستی باز، از غضروف و استخوان جدا می‌شود. بینی پس از آن تغییر شکل داده می‌شود.

 آیا شما یک متقاضی مناسب محسوب می‌شوید؟


متقاضی

یک متقاضی خوب برای عمل جراحی زیبایی بینی، فردی است که دارای نوع پوست مناسب و انتظارات واقع بینانه نسبت به آنچه که عمل می‌تواند ایجاد کند، باشد. متخصص جراح شما قادر خواهد بود تعیین کند که آیا شما یک متقاضی مناسب هستید یا خیر و همچنین به شما اطلاع می‌دهد که چه نتیجه‌ای می‌توانید انتظار داشته باشید. برای اینکه یک متقاضی خوب برای انجام عمل جراحی زیبایی بینی باشید، مهم است که سلامت کلی باشید. هر گونه مشکلات پزشکی باید با متخصص جراح شما مورد بحث قرار گیرد. پزشک به شما راهنمایی می‌کند که آیا عمل جراحی زیبایی بینی بهترین روش برای شما است یا خیر. همچنین بهتر است زمانی که احساس تنش یا نگرانی در مورد موضوعات دیگر ندارید، در خصوص عمل جراحی زیبایی بینی. تصمیم بگیرید

 چگونه می‌توانم برای عمل بینی آماده شوم؟


قبل از انجام عمل جراحی زیبایی بینی، متخصص جراح در خصوص روش انجام عمل و نتایجی که در پایان باید انتظار داشته باشید، با شما صحبت خواهد کرد. اطمینان حاصل کنید که شما کاملاً با روش ارائه شده کاملاً راحت هستید و از نتایجی که دریافت می‌کنید راضی خواهید بود. پس از آماده شدن برای انجام عمل بینی، سعی کنید از مصرف داروهایی که باعث لخته شدن خون یا بروز خونریزی پس از عمل می‌شوند جلوگیری کنید. علاوه بر این، اگر شما سیگاری هستید، توصیه می‌شود که قبل از عمل جراحی سعی کنید کشیدن سیگار را ترک یا متوقف کنید. سیگار کشیدن به میزان قابل توجهی زمان بهبود را افزایش می‌دهد، بنابراین بهبود می‌تواند طولانی‌تر از زمان پیش بینی شده طول بکشد.

بهبود پس از عمل بینی چگونه است؟


بهبود

بلافاصله پس از عمل جراحی زیبایی بینی، سوراخ‌های بینی‌ها بسته می‌شوند و شما کمی ناراحتی‌ها را تجربه خواهید کرد. طبیعی است که در اطراف حدقهٔ چشم کبودی وجود داشته باشد و بینی حساس و متورم باشد. برای هفته اول بعد از عمل شما باید یک قالب روی بینی خود استفاده نمایید. پس از آن این قالب برداشته خواهد شد و تورم و خونریزی به آرامی در هفته‌های بعد فروکش خواهد کرد. معمولاً بعد از 2 تا 3 هفته، تورم به اندازه کافی فروکش می‌کند به طوری که مردم نمی‌توانند حدس بزنند که عمل جراحی بینی را انجام داده‌اید. در بلافاصله در روزهای پس از جراحی مقداری درد انتظار می‌رود، اگر چه داروی ضد درد برای شما تجویز خواهد شد. حدود 3 تا 4 ماه طول می‌کشد تا تورم به طور کامل از بین برود. بعد از این زمان شما قادر خواهید بود تا نتایج نهایی را مشاهده نمایید.

 آیا نیاز به گرفتن مرخصی دارید؟


بله معمولاً توصیه می‌شود که دو هفته مرخصی بگیرید تا بتوانید به درستی بهبود پیدا کنید و نگران ضربه یا آسیب به بینی خود نباشید. ضربه یا آسیب به بینی می‌تواند عوارضی را ایجاد کند.

 بینی من ده سال بعد از عمل بینی چگونه به نظر خواهد رسید؟


درست مانند بسیاری از جراحی‌های زیبایی، نتایج جراحی زیبایی دائمی است. اگر چه در طی فرایند پیری تغییراتی جزئی در بینی ایجاد می‌شود، بینی شما هرگز به حالت قبل از عمل جراحی بر نمی‌گردد.

آیا جایگزینی دائمی برای عمل جراحی زیبایی بینی وجود دارد؟


در برخی موارد، تزریق ژل می‌توانند برای تغییر شکل و ظاهر بینی استفاده شود، با این حال، این روش یک‌ترمیم موقت است. عمل جراحی زیبایی بینی تنها گزینه برای به دست آوردن نتایج ماندگار و دائمی است.

نتایج چه زمانی مشاهده می‌شوند؟


اگر چه تغییرات بزرگ بلافاصله دیده می‌شوند، اما اغلب تغییرات ظریف‌تر مدت زمان بیشتری طول می‌کشند تا خودشان را نشان دهند. پس از عمل بینی، بهبودی یک فرایند تدریجی است، بنابراین ممکن است کمی طول بکشد تا نتیجه نهایی را مشاهده نمایید.

جای زخم


در عمل بینی بسته، برش‌ها به طور کامل در داخل بینی قرار می‌گیرند و از نظر پنهان می‌مانند. گاهی اوقات برش از طریق پوستی بین سوراخ‌های بینی‌ها (عمل بینی باز) انجام می‌شود، اما جای زخم ناشی از آن کوچک است و به طور کلی مشاهدهٔ آن دشوار است. جای زخم در عمل بینی چندان واضح و نگران کننده نیست.

آیا محدودیت سن برای انجام عمل بینی وجود دارد؟


نوجوانان اغلب در مورد انجام عمل بینی برای تغییر اندازه یا شکل، به ویژه اگر با ظاهر بینی خود مشکل داشته باشند سوالاتی می‌پرسند. اگر به دلایل زیبایی (مسائل مربوط به مشکلات تنفسی وجود ندارد) انجام شود، بهتر است که عمل بینی را به تعویق بیندازید. سن مناسب عمل بینی معمولاً حدود 16 سال برای دختران و 17 یا 18 سال برای پسران است. برای اینکه بیماران جوان عمل بینی را انجام دهند بهتر است پیش از انجام آن یا هرگونه عمل جراحی پلاستیک دیگر از لحاظ احساسی نیز به بلوغ رسیده باشند.

آیا عمل بینی می‌تواند با عمل چانه ترکیب شود؟


قطعاً می‌توان عمل بینی را با عمل بهبود ظاهر چانه ترکیب کرد. بعضی از بیماران اغلب تعجب می‌کنند که چقدر ظاهر بینی تحت تأثیر شکل چانه قرار دارد. به عنوان مثال، یک چانه عقب رفته می‌تواند بینی را بزرگتر نشان دهد. ترکیب رینوپلاستی با یک ایمپلنت چانه در طی یک روش برای متقاضیان مناسب امکان پذیر است. مزایای عمل جراحی ترکیبی صرفه جویی در وقت و هزینه‌هایی است که اعمال می‌نمایید. نتیجه می‌تواند یک ظاهر زیبا و جذاب باشد.

چه زمانی پس از عمل جراحی زیبایی بینی می‌توانید یک عمل مجدد انجام دهید؟


به طور کلی، بیمارانی که از نتایج عمل بینی قبلی خود راضی نیستند، باید منتظر بمانند تا بینی به طور کامل بهبود یابد. حتی بعد از اینکه تورم و کبودی باقی مانده از بین می‌رود، بینی ممکن است برای عمل دیگری آماده نباشد. همچنین لازم به ذکر است که نتایج نهایی عمل جراحی بینی ممکن است تا یک سال پس از عمل مشخص نشود. مطمئناً استثنائاتی در بین افراد وجود دارد و بهترین کاری که میید توان انجام دهید این است که با یک متخصص جراح پلاستیک که متخصص در رینوپلاستی تجدیدی است، برای تعیین اینکه آیا این روش باید بدون نیاز به انتظار پس از یک سال انجام شود مشورت کنید. هزینه بازنگری بسیار کم است و اغلب متخصص جراحی این عمل را برای بیمارانی انجام می‌دهد که اولین روش خود را تزد متخصص دیگری انجام داده‌اند.

چه مواردی در روز جراحی انتظار می‌رود؟


عمل بینی تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. پس از انجام این کار، پزشک یک اسپلینت و یک قالب روی بینی بیمار قرار می‌دهد. اگر از عینک استفاده می‌کنید، باید آن را از بینی دور نگه دارید تا از وارد شدن فشار به محل جراحی جلوگیری شود. پیش از مرخصی یک ساعت یا بیشتر طول می‌کشد تا اثر مادهٔ بیهوشی از بین برود. به علت اثرات باقی مانده ناشی از مادهٔ بیهوش کننده باید کسی را همراه داشته باشید تا شما را به خانه برساند.

عمل بینی چقدر طول می‌کشد؟


بسته به گستردگی روش، عمل بینی به طور معمول حدود یک و نیم تا 2 ساعت طول می‌کشد تا انجام شود.

مزایای اصلی عمل جراحی زیبایی بینی چیست؟


عمل بینی برای کاهش خروپف، اصلاح نقایص زایمان، درمان مشکلات سینوسی، بهبود تنفس، ترمیم بینی شکسته، رفع مشکل مربوط به عمل قبلی بینی و بهبود تقارن صورت انجام می‌شود. مزایای اصلی عمل بینی بینی عبارتند از: بهبود عملکرد بینی و زیبایی بیشتر در ظاهر و ایجاد ظاهری متعادل در صورت.

هزینه عمل بینی چقدر است؟


عوامل متعددی می‌توانند بر هزینه‌های عمل جراحی بینی تأثیر گذارند. وقتی که عمل بینی به دلایل پزشکی مانند سپتوپلاستی (اصلاح مشکل در سپتوم توسط عمل جراحی) انجام می‌شود، درمان ممکن است توسط بیمه درمانی پوشش داده شود. در غیر این صورت، هزینه این روش ممکن است تحت تأثیر گستردگی و سختی عمل بینی باشد. عمل بینی تجدیدی برای اصلاح جراحی قبلی بینی اغلب یک روش پیچیده‌تر و طولانی‌تر از عمل اولیه است. هزینه نیز به نوع روش که به صورت جراحی یا غیر جراحی انجام می‌شود، بستگی دارد.

«کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *