هزینه ی جراحی زیبایی بینی: 6 عامل مهم تاثیر گذار روی قیمت جراحی

بینی1

هزینه بیشتر جراحی‌های زیبایی بینی شامل سه بخش اساسی است. این سه بخش عبارتند از:

 • هزینه بیهوشی
 • هزینه جراح
 • هزینه تجهیزات/بیمارستان

البته فاکتورهای دیگری هم وجود دارند که باید در نظر گرفته شوند مانند مدت زمان پروسه درمانی، محل زندگی و جراح پلاستیکی که انتخاب می‌کنید. برای مثال، جراحی جزئی بینی نیازمند زمان جراحی کمتری (و بنابراین دارای تعرفه قیمت پایین‌تر) نسبت به تغییر شکل کامل بینی است. به طور کلی یک روش جراحی طولانی‌تر یا پیچیده‌تر گران‌تر نیز خواهد بود. این امر بویژه زمانی درست است که زمان عمل جراحی بینی فرد به شب کشیده شود، اگر چه بیشتر جراحی‌های بینی به عنوان جراحی سرپایی انجام می‌شود. عمل تجدید جراحی زیبایی بینی (انجام شده در بیمارانی که در گذشته جراحی زیبایی بینی انجام داده اند) معمولاً پیچیده‌تراست و به همین دلیل هزینه آن گران‌تر از یک جراحی زیبایی بینی اولیه است. جایی که فرد زندگی می‌کند نیز بر قیمت جراحی تأثیر می‌گذارد. هزینه جراحی زیبایی بینی از شهری به شهر دیگر و بین مناطق بزرگ شهری و مناطق کم جمعیت‌تر متفاوت است. حتی در یک منطقه هم، دو امکانات مختلف ممکن است هزینه‌های مختلفی را برای خدمات خود در نظر بگیرند.

 

عمل جراحی زیبایی بینی چیست؟


عمل جراحی زیبایی بینی معمولاً به عنوان “کار مرتبط با بینی” شناخته می‌شود و یک عمل جراحی زیبایی برای ایجاد تغییر شکل در قسمت خارجی بینی است. این جراحی اغلب به عنوان مشکل‌ترین جراحی زیبایی شناخته می‌شود، عمدتاً به این دلیل که جراح نیاز به تسلط بر آناتومی بینی، تکنیک‌های تخصصی و تجارب گسترده و قدرت تصمیم‌گیری دارد. با این وجود، عمل جراحی بینی یکی از محبوب‌ترین عمل‌های زیبایی در جهان است.

 

هزینه عمل جراحی زیبایی بینی


جراحی زیبایی بینی می‌تواند ظاهر بینی، بهبود عملکرد یا هر دو را بهبود دهد. جراحی به طور خاص برای بهبود زیبایی انجام می‌شود، با این حال هزینه‌ آن مانند پول تو جیبی نیست. برای بسیاری از ما، هزینه جراحی پلاستیک هزینه قابل توجهی است و اغلب نیاز به منابع مالی دارد. از آنجایی که این عمل جراحی یک سرمایه گذاری قابل توجه است، برای بیماران بسیار مهم است که در مورد عوامل موثر بر هزینه جراحی را بدانند و جراح زیبایی را انتخاب کنند که بهترین و رضایت بخش ترین نتایج را داشته باشد.

عوامل مختلف مؤثر بر هزینه عمل جراحی زیبایی بینی


انتخاب یک جراح معتبر

تجربه و شهرت جراح پلاستیک بزرگترین عامل تفاوت در هزینه عمل جراحی زیبایی پلاستیک است. فرد باید زمان زیادی را صرف بررسی اعتبار جراح کند تا تعیین کند که آیا مهارت وی با هزینه دریافتی مطابقت دارد یا خیر. گاهی اوقات، شهرت یک جراح بخاطر شایستگی اوست و گاهی اوقات صرفاً جهت تحریک و بازاریابی است. برخی از جراحان پلاستیکی بر اساس صحبت‌های خود در تلویزیون و در محافل جمعی هزینه‌های بالایی دریافت می‌کنند. در مجموع تعدادی جراح پلاستیک شناخته شده‌‌ در این زمینه وجود دارد که عمدتاً بر جراحی بینی تمرکز دارند و واقعاً متخصص هستند.

هزینه محل جراحی

جراحی زیبایی بینی را می توان در سه مکان انجام داد: سوئیت های خصوصی جراحی، مراکز جراحی سیار و یا بیمارستان‌ها. شما باید با جراح خود صحبت کنید و مطمئن شوید که مکان آن‌ها توسط سازمان بهداشت و درمان تأیید شده است. مراکز جراحی سیار گرا‌ن‌تر از دفاتر خصوصی هستند. این محل‌ها متعلق به یک شخص ثالث هستند و هر چیزی را که جراح برای انجام مطمئن یک عمل جراحی زیبایی بینی و جراحی‌های دیگر نیاز دارد، فراهم می‌کند.

انتخاب بیمارستان به معنی انتخاب تجهیزات گران‌تر است. یک بیمارستان همچنین برای تسهیل در جراحی بیماری که ممکن است دچار خونریزی بیش از حد شود و یا شرایط دیگری دارد که خطر بروز عوارض ناشی از عمل جراحی را افزایش می‌دهد، تجهیزات کافی را دارد. شما می‌توانید از دکتر خود انتظار داشته باشید که به دقت سابقه پزشکی‌تان را برای تعیین اینکه آیا جراحی در بیمارستان لازم است یا خیر بررسی کند.

بیهوشی

بینی3

بیهوشی به شما کمک می‌کند در طول جراحی آرامش داشته باشید و احساس درد نکنید. این حالت آرام بودن همچنین کار را برای جراح پلاستیک شما آسان‌تر می‌کند. هم متخصصین هوشبری و هم پرستار هوشبری می‌توانند کار بیهوشی را انجام دهند. متخصص بیهوشی یک پزشک آموزش دیده است که کار بیهوشی را مدیریت کرده و در طول جراحی علائم ضروری وضعیت شما را گوشزد می‌کند. این بخش واقعاً به اولویت‌های جراح و آرامش ذهن شما بستگی دارد. برخی از جراحان تنها با یک متخصص بیهوشی کار می‌کنند. در ضمن، برخی از بیماران هم فقط با یک متخصص بیهوشی احساس راحتی می‌کنند.

ادامه دار بودن درمان

مدت و پیچیدگی درمان می‌تواند باعث افزایش هزینه عمل جراحی زیبایی بینی شوند. بطور خلاصه یک فرآیند درمانی پیچیده زمان به بیشتری نیاز دارد و بنابراین از یک درمان با زمان کوتاه‌تر ارزان‌تر خواهد بود. فاکتورهایی که باعث پیچیدگی عمل جراحی می‌شوند عبارتند از:

 • داشتن آسیب‌های چندگانه در ناحیه بینی
 • نباز به پیوند غضروف جهت تقویت نواحی ضعیف
 • داشتن پوست ضخیم یا نازک
 • گرفتگی در مجاری بینی
 • انحراف بینی شدید

هزینه‌های قبل و بعد از عمل جراحی

از آنجا که این هزینه‌ها بخش مهمی از عمل جراحی بینی هستند، شما باید برای معاینات قبل و بعد از جراحی هم برنامه ریزی کنید. شما در زمان برآورد هزینه عمل جراحی زیبایی بینی، هزینه مشاوره ابتدایی، معاینه اولیه و معاینه پس از عمل را هم در نظر داشته باشید. بعد از عمل جراحی شما باید برای تقبل هزینه هر دارویی در طول دوران ریکاوری آمادگی داشته باشید. این هزینه‌ها معمولاً جزء هزینه‌ کلی جراحی به حساب نمی‌آیند. پزشکان داروهای همسان درمانی را به عنوان بخشی از پکیج جراحی کل در نظر می‌گیرند. جراح شما می‌تواند هر نسخه یا داروی همسان درمانی را برای شما تجویز کرده و هزینه‌های آن را اعلام کند. پزشک یک بسته بعد از جراحی را برای شما در نظر می‌گیرد. این بسته شامل آرنیکا و پمادهای دیگر، گاز پانسمان و چسب، یک بسته یخ و اسپری ضد انباشته شدن خون در بینی است. اگر جراح شما قبل یا بعد از جراحی این اقلام را در نظر نمی‌گیرد، بدانید که آنها در طول فرآیند درمان بسیار مفید هستند. پزشکان به بیماران توصیه می‌کنند تا در روزهایی ابتدایی پس از عمل جراحی داروی ضد استفراغ استفاده کنند.

مشخص شدن عوامل موثر بر هزینه‌های تجدید عمل جراحی زیبایی بینی


بینی4

عوامل اصلی مؤثر بر هزینه‌های عمل مجدد جراحی زیبایی بینی:

عمل جراحی زیبایی بینی یکی از پیچیده‌ترین روش‌های جراحی پلاستیک است و عمل مجدد جراحی زیبایی بینی می‌تواند پیچیده‌ترین عمل جراحی زیبایی بینی باشد.

به طور معمول، یک جراح پلاستیک تا زمانی که در کار خود به خوبی مسلط نشده، به عمل جراحی زیبایی بینی علاقه‌مند نباشد و تمرکز زیادی روی این نوع عمل جراحی نداشته باشد، عمل تجدید جراحی یا عمل‌های جراحی بازسازی بینی را انجام نمی‌دهد.

همچنین بیمه، هزینه عمل جراحی زیبایی بینی یا عوارض جراحی‌های زیبایی سابق را تقبل نمی‌کند. معمولاً  برخی عوامل کاهش دهنده هزینه‌ در سیستم بیمه‌ها وجود دارد که برای تشخیص موارد تحت پوشش بیمه در یک بیماری، مناسب است.

از آنجا که در گذشته روی بینی شما جراحی صورت گرفته است، جراح معمولاً شرایط چالش برانگیزی در عمل جراحی دوم خواهد داشت:

 • جای زخمی که پس از عمل جراحی قبلی ایجاد شده است.
 • بافت‌های کمکی ضعیف شده.
 • استخوان و غضروف کم/آسیب دیده.
 • نیاز به پیوند بافت برای بازسازی ساختار زیرین بینی و فراهم کردن بافت‌های کمکی مناسب برای داشتن یک نتیجه پایدار.
 • مشکلات تنفسی یا آسیب‌های جدی که ممکن است در جراحی قبلی ایجاد شده باشد.
 • پوست زخم شده بینی.
 • تأمین خون از دست رفته.
 • بافت نرم/پوست غیر قابل استفاده.
 • در بعضی موارد، آنچه که ممکن است به نظر شما یک مشکل بزرگ باشد، یک کار نسبتاً ساده برای یک جراح متخصص است. قبل از اینکه نظر متخصص را در مورد پرونده خود بدانید هیچ قضاوتی نکنید.

اکثر این شرایط و پیچیدگی‌ها زمان را افزایش می‌دهد و جراحی زیبایی بینی شما مهارت بیشتری را می‌طلبد. در این صورت، فرآیند جراحی باید دقیق‌تر و صحیح‌تر از عمل جراحی زیبایی بینی اولیه باشد. این عامل می‌تواند هزینه‌های اتاق عمل را افزایش داده، نیاز به بیهوشی و نظارت برای یک دوره طولانی‌تر داشته و هزینه‌های عمل جراحی مجدد زیبایی بینی را افزایش دهد. در نهایت، از آنجا که شما به احتمال زیاد نیاز به صرفه‌جویی در وقت و عدم بروز مشکل دارید، جراح خود را با دقت انتخاب کنید. سرعت جراح هدف نیست، اما کارایی یک پزشک جراح به تجربه، تصمیم درست و مهارت فنی بستگی دارد. جراحان با مهارت‌های تخصصی و سال‌ها تجربه ممکن است هزینه‌های بالاتری داشته باشند، اما داشتن تخصص در عمل جراحی زیبایی بینی یک امر ضروری است. جراحان در این سطح  تکنیک‌های مختلفی را برای اصلاح انواع مختلف ناهنجاری‌ها ایجاد کرده‌اند و تصمیمات خود را در جهت حل مشکلات ایجاد شده توسط عمل‌های جراحی زیبایی بینی انجام شده در گذشته متمرکز کرده‌اند. در واقع، شما باید دنبال یک جراح با تجربه در زمینه عمل مجدد جراحی زیبایی بینی باشید. این بدان معنی است که جراح باید دارای بالاترین سطح دانش از ساختارهای صورت و بینی بوده و بتواند با عملکردهای پیچیده سر و کله زده و مشکلات مرتبط با زیبایی را برای کسب یک نتیجه خوب برطرف کند.

متخصصان معمولاً با هوشبران حرفه‌ای کار می‌کنند، بنابراین گرچه شما ممکن است برای یک مدت طولانی‌تر جهت تجدید عمل جراحی زیبایی بینی بیهوش بمانید، اما در وضعیت خوبی خواهید بود. مراقب باشید که از جراح پلاستیک خود در مورد واجد شرایط بودن متخصص بیهوشی که پزشک را در کار جراحی بینی شما کمک می‌کند، بپرسید. بهترین جراحان پلاستیک نیز عموماً مدرن‌ترین روش های خاص خود را در مراکز معتبر جراحی انجام می‌دهند. با این حال، باز هم باید پرسید که آیا این مرکز جراحی مجاز است یا خیر. این موارد جزئی مهم ممکن است هزینه عمل مجدد جراحی زیبایی بینی را بیشتر کند و البته نتیجه را بهبود بخشد.

«کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *