معرفی 3 روش جراحی (رینوپلاستی)برای کوچک کردن بینی گوشتی و بزرگ

بینی گوشتی

بیمارانی که پوست لاغر و انعطاف‌پذیر دارند و بینی‌شان بزرگ است احتمالا زیر بار عمل کوچک‌کردن بینی خواهند رفت.  رینوپلاستی بینی گوشتی لینک به رینوپلاستی می‌تواند انتخاب خوبی باشد. در این بیماران پوست لاغر آنها پس از مدتی خود را با کاهش ساختارهای استخوانی و رباط بینی سازگار می‌کند. این جمع شدن ممکن است چند ماه یا چند سال طول بکشد. در این روش، بیماران ممکن است در مرحله اولیه قبل از اینکه ورم بینی بخوابد دلسرد شوند. در صورتیکه بینی خیلی کوچک شود ممکن است پوست هرگز کاملا جمع نشود و بدفرم باقی بماند.

بینی تاثیر زیادی روی زیبایی طبیعی چهره دارد و تناسب آن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. اگر نگران اندازه یا شکل بینی خود هستید و می‌خواهید بینی شما در هماهنگی بیشتری با بقیه اجزای صورت شما باشد رینوپلاستی می‌تواند راه‌حل آن باشد. رینوپلاستی بینی گوشتی زمانی انجام می‌شود که نوک بینی نامشخص است و بینی پهن است. از طریق قالب‌ریزی گسترده، با برداشتن لایه چربی زیر پوست می‌توانید یک بینی تصحیح شده و نوک‌تیز داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جراحی بینی های گوشتی یا تعیین وقت قبلی میتوانید با شماره ما تماس حاصل فرمایید.

ویژگی بینی گوشتی چیست و چگونه با جراحی کوچک می شود؟


ویژگی بینی گوشتیبینی دراز با پهنای کم در پایه پل به صورت ظاهری بلندتر و تراشیده‌تر می‌دهد و باعث می‌شود فرد شبیه افراد مدلی که در شوهای مد شرکت دارند شود.چند نوع روش رینوپلاستی لینک به رینوپلاستی در دسترس بیماران وجود دارد که می‌توانند از میان آنها یکی را انتخاب کنند. نوع تکنیک بستگی به نیاز فرد و ظاهری که دوست دارد داشته باشد دارد. بعضی از مردم دوست دارند بلندی بینی افزایش یا کاهش یابد در حالیکه سایرین ترجیح می‌دهد فقط به بینی خود یک ظاهر نوک‌تیز بدهند. در بعضی افراد پهنای پایه بینی و پهنای پل بینی بسیار زیاد است. ظاهر گوشتی می‌تواند ناخوشایند باشد و منجر به احساس ناراحتی در فرد شود. در حالیکه با عمل رینوپلاستی افراد با بینی گوشتی می‌توانند ظاهری کوتاه‌تر و باریک‌تر به بینی خود بدهند.

چه روش هایی برای جراحی بینی گوشتی و کوچک کردن آن به کار می برند؟


ویژگی بینی گوشتی

سه ناحیه اصلی در بینی وجود دارد که برای باریک کردن بینی در جراحی تغییر داده می‌شوند: باریک کردن پل بینی، تنگ‌کردن سوراخ‌های بینی و اصلاح نوک بینی.

پل بینی یا ناحیه‌ای از بینی که پیشانی را به نوک بینی متصل می‌کند می‌تواند از طریق استئوتومی باریک شود. در این تکنیک استخوان‌های بینی باریک می‌شوند و این باعث تغییر ساختار کلی بینی می‌شود. این بخش از جراحی در هر نوع رینوپلاستی نسبتا رایج است و کمک می‌کند تا از هر نوع بدشکلی سقف باز که ممکن است زمانی که قوز پشتی روی بینی کاهش می‌یابد اتفاق بیافتد اجتناب شود.

بخشی از پهنای بینی به دلیل سوراخ‌های بینی است که معمولا گرد  هستند. پزشک یک برش مخفی در چین هر سوراخ بینی ایجاد می‌کند تا بتواند این دو منفذ را به سمت داخل به هم نزدیک کند. به این بخش از رینوپلاستی آسیایی کاهش پایه آلار نیز اطلاق می‌شود و در جراحی‌های بینی قومی به صورت رایج مشاهده می‌شود.

از آنجا که باریک کردن پل و سوراخ‌های بینی می‌تواند یک نوک بینی کاملا نامتناسب و پیازی ایجاد کند اغلب برای بیماران متقاضی رینوپلاستی آسیایی ضروری است نوک بینی خود را نیز اصلاح کنند. اگرچه تعداد زیادی از بیماران متقاضی رینوپلاستی خواستار نوک بینی بلندتر هستند همچنین به دنبال یک ظاهر اصلاح‌شده‌تر از نماهای جلو و کناری هستند. نوک بینی می‌تواند با استفاده از غضروف مجدد شکل داده شده و قرار داده شده در محل باریک و بلند شود.

چه زمانی بهتر است بینی باریک نشود؟


در بیماران خاصی باریک‌کردن بینی ممکن است آنچه را که بیمار انتظار دارد برآورده نسازد در این صورت استفاده از یک روش محافظه‌کارانه‌تر در طی هر مرحله بهتر است. بعضی بیماران ممکن است یک فرم صورت گرد  با استخوان‌های گونه‌ای پایین‌تر داشته باشند چنانچه پزشک سایر روی سایر نواحی صورت را از لحاظ زیبایی تغییر ایجاد نکند برخی تغییرات مشخص بینی مانند باریک‌کردن بینی ممکن است باعث شود نسبت به قبل عمل چهره پهن‌تر شده و گونه‌ها کمتر مشخص باشند.

آماده شدن برای عمل رینوپلاستی


 

 • عمل رینوپلاستی با یک مشاوره شروع خواهد شد. طی مشاوره، جراح آنچه را که نیاز است تا روی بینی انجام شود تا اهداف مورد نظر حاصل شود و در عین حال بینی به خوبی وظیفه خود را انجام دهد را  ارزیابی می‌کند. جراح عکس‌های قبل از عمل را می‌گیرد و از نرم‌افزارهای تصویربرداری دیجیتال برای ایجاد تصاویر پس از عمل استفاده می‌کند.
 • فرض کنید که یک نوک بینی بسیار برجسته دارید که غیریکنواخت است و یک پشت بینی بسیار گوشتی. جراح بیرون‌زدگی نوک بینی را کاهش داده و به بینی یک شکل و تعادل کلی بهتر می‌دهد. جراح تصویر فعلی بینی را در نرم افزار تصویربرداری دیجیتال خود قرار داده و به شما نشان خواهد داد که بینی شما پس از جراحی چه شکلی خواهد بود.
 • اگر از نتیجه احتمالی راضی باشید با جراح خود در میان می‌گذارید. بهتر است پهنای بینی را پیش از اینکه جراح بینی را باز کند و تغییرات را ایجاد کند به صورت دیجیتالی تنظیم کنید. جراح پل بینی را باریک‌تر و نوک نامتقارن را صاف خواهد کرد.
 • جراح باید در ذهن داشته باشد که منطقه طاق بینی یا بخش میانی بینی با گذشت زمان خودبخود باریکتر می‌شوند پس نباید در جراحی بینی را خیلی باریک کند.
 • جراح به فرد دستورالعمل‌های ویژه‌ای را خواهد داد که به بیمار کمک می‌کند برای عمل آماده شود. این دستورالعمل‌ها شامل توقف مصرف برخی داروهای خاص، تغییرات رژیم غذایی و تغییرات در عادات سیگار کشیدن است.

بهبودی از رینوپلاستی بینی گوشتی


بهبودی از رینوپلاستی

رینوپلاستی بینی گوشتی می‌تواند برای بسیاری اثرات قابل توجه مثبتی داشته باشد اما باید به یاد داشته باشید که دوره بهبودی نیاز به صبوری دارد. در رینوپلاستی اغلب تغییرات قابل توجهی در استخوان و غضروف ایجاد می‌شود و بنابراین بدن برای بهبودی کامل و ترمیم نیاز به زمان دارد. معمولا زمان بهبودی برای یک جراحی بینی حدود دو هفته است اما از آنجا که جراحی بر اساس ساختار چهره و اهداف بیمار انجام می‌شود زمان واقعی بهبود می‌تواند بیمار به بیمار متفاوت باشد. طول دوره بهبودی به تعدادی از عوامل شامل موارد زیر بستگی دارد:

 • دامنه تغییرات ایجاد شده در طی جراحی
 • کیفیت مراقبت‌های پس از عمل
 • سلامت عمومی قبل از عمل

برای بسیاری از بیماران تحمل 48-24 ساعت اول ریکاوری بسیار مشکل است. چراکه کمی از اثرات بیهوشی هنوز در فرد باقی مانده و فرد ممکن است احساس ناراحتی خفیفی داشته باشد. در صورت درد شدید جراح داروهای مسکن تجویز می‌کند اما بسیاری از بیماران صرفا نیاز به داروهای بدون نسخه دارند. در 24 ساعت اول تجربه موارد زیر رایج است:

 • سردرد
 • ورم
 • کبودی
 • خونریزی از بینی

بهترین کار این است که 24 ساعت اول ریکاوری خود را در تختخواب در حالیکه سرتان بالاتر قرار گرفته بگذرانید. بینی درد دارد و ممکن است سردرد داشته باشید یا اینکه احساس کنید صورتتان پف کرده است. مقداری خونریزی طبیعی است و در 72-48 ساعت اول دور از انتظار نیست. به یاد داشته باشید که فین نکنید چراکه این کار اگر با انرژی زیاد و خیلی زود در ریکاوری انجام شود تاثیرات منفی جدی روی نتیجه کار خواهد گذاشت.

10 نکته مهم در ریکاوری رینوپلاستی 


 • 10 نکته مهم

 

 • ورم یک اثر جانبی طبیعی است که بلافاصله پس از رینوپلاستی اتفاق می‌افتد. برای کمک به کاهش ورم و گذراندن دوره ریکاوری سر خود را در خواب بالا نگه ‌دارید و میزان سدیم مصرفی خود را کاهش ‌دهید.
 • در دوره ترمیم بینی مراقب باشید که به بینی شما ضربه وارد نشود. این به این معنا است که مراقب حیوانات خانگی، بچه‌های کوچک و هرکسی که با هم روی یک تخت می‌خوابید باشید.
 • یک شکایت شایع به دنبال رینوپلاستی احتباس مایع در نوک بینی است. می‌توان این مشکل را با شروع یک رژیم غذایی با سدیم پایین در روز بعد از جراحی و ادامه آن تا پایان دوره ریکاوری به حداقل رساند.
 • درد و ناراحتی در بینی ممکن است به فک و دهان نیز کشیده شود. در هفته اول یا دو هفته اول برای تسکین درد از غذاهای نرم استفاده کنید.
 • حداقل تا چهار هفته پس از عمل رینوپلاستی عینک نزنید. قرار گرفتن عینک روی بینی می‌تواند روند ترمیم بینی را به ویژه اگر جراح برای عمل استخوان بینی شما را شکسته باشد با مشکلات جدی روبرو کند. اگر ناچارید عینک بزنید عینک را با چسب به پیشانی بچسبانید تا وزن عینک روی بینی نباشد یا از نوعی فوم یا پد به عنوان متکا بین عینک و بینی خود استفاده کنید هر چیزی که عینک را بالای بینی نگه دارد نیز می‌تواند کمک کننده باشد.
 • تا چند ماه بعد از عمل بینی خود را دور از نور خورشید نگه دارید. کرم ضدآفتاب و کلاه کمک می‌کند تا بهبودی سریعتر پیش‌رفته و ورم نیز سریعتر کاهش یابد.
 • فین‌کردن از بینی در دوره بهبود به ویژه اگر شما عمل سپتوپلاستی انجام داده‌اید می‌تواند مشکل‌ساز شود. با جراح خود در این باره که دقیقا چطور باید فین کنید صحبت کنید.
 • طبق برنامه دارویی خود عمل کنید. درد پس از رینوپلاستی معمولا نسبتا خفیف است اما می‌تواند به سرعت افزایش یابد. اگر طبق برنامه داروی خود پیش نروید تحت کنترل درآوردن آن مشکل می‌شود.
 • وقتی احساس خواب‌آلودگی می‌کنید چرت بزنید. خواب به روند ترمیم کمک می‌کند. فقط مطمئن باشید که سرتان بالاتر و روی بالش قرار گرفته است.
 • طی دوره ریکاوری به یاد داشته باشید ورم طی چند هفته تا یک سال تمام ممکن است طول بکشد. به خاطر داشته باشید که آنچه شما انتظار دارید دقیقا پس از جراحی به نظر برسید مشابه چیزی نیست که شما پس از اتمام دوره ترمیم به نظر می‌رسید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *