عمل جراحی فانتزی یا عروسکی بینی با ویژگی سر بالا بودن نوک بینی

عمل جراحی فانتزی یا عروسکی بینی با ویژگی سر بالا بودن نوک بینی

رینوپلاستی یا عمل جراحی زیبایی بینی عروسکی نوعی جراحی بینی است که از آن برای ایجاد نسبت طلایی استفاده‌می‌شود. رینوپلاستی زیبایی بینی عروسکی به دنبال یافتن خط پل، نوک بینی، پیوند بینی وخط طبیعی بینی است تا نسبت طلایی مناسب برای صورت فرد را بیابد. در این روش از دو ایمپلنت برای پل و نوک بینی استفاده‌می‌شود که قابل تنظیم برای ایجاد خط طبیعی بینی مدنظر هستند. همچنین از غضروف‌های اتولوگ آزاد عوارض جانبی نیز می‌توان استفاده‌کرد. مزایای استفاده از رینوپلاستی زیبایی بینی عروسکی این است که بینی فرد ظاهری طبیعی به خود می‌گیرد و استفاده از دو ایمپلنت باعث داشتن بینی دلخواه فرد و همچنین تسریع در روند بهبودی می‌شود. معمولا عمل جراحی زیبایی بینی فانتزی 90 دقیقه به طول‌می‌انجامد و پس از آن نیازمند یک هفته برای بهبودی است. جراحی عمل بینی فانتزی شیوه‌ای عالی برای داشتن خط بینی منحصربفرد و سفارشی از قسمت پیشانی تا نوک بینی است. در این زمینه، مشورت‌کردن با متخصصین این رشته و انتخاب جراح ماهر رینوپلاستی جهت دستیابی به نتایج موفقیت‌آمیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

ویژگی‌های بینی عروسکی چیست؟


  • در این روش نوک بینی به سمت بالاکشیده می‌شود.
  • در این روش، پل بینی صاف‌می‌شود.
  • در این نوع جراحی، پل بینی به نوک بینی متصل‌می‌شود.
  • در این نوع جراحی، محل پل بینی در وسط پیشانی و مرکز کل صورت است.

عمل جراحی بینی عروسکی (فانتزی) چگونه انجام‌می‌شود؟


عمل جراحی بینی عروسکی (فانتزی) چگونه انجام‌می‌شود؟

در این نوع جراحی، برش‌ها یا از قسمت داخل بینی یا درون هر دو طرف بینی و یک برش کوچک زیر نوک بینی انجام‌می‌شود. پس از برش، پوست روی بینی از استخوان و غضروف زیرین جداشده و به شکل مورد نظر و عروسکی شکل‌دهی‌می‌شود. بعد از انجام این مراحل، پوست بر روی چارچوب جدید قرارگرفته و برشها بخیه‌زده‌می‌شوند. در یک صورت زیبا، زاویه بین لب و بینی باید 90 درجه باشد اما اندازه این زاویه تا 105درجه نیز جزء چهره زیبای محسوب‌می‌شود. این تفاوت بین بینی (ساده) و فانتزی (عروسکی) است. اگر جراح بینی یک زاویه 90 درجه بین لب و بینی ایجادکند در اینصورت بینی ظاهری طبیعی‌تر به خود می‌گیرد اما اگر جراح زاویه‌ای 105 درجه به‌وجود‌آورد، در اینصورت بینی دارای ظاهری عروسکی بوده و نوک آن رو به بالا خواهدبود.  لازم به ذکر است که هر دو حالت جزء استانداردهای زیبایی محسوب‌می‌شوند. اگر این زاویه بیش از 105 درجه باشد در آن صورت، بینی از محدوده استانداردهای زیبایی خارج‌شده و به اصطلاح بینی خوکی‌ خواهد بود.

قبل از عمل جراحی بینی از مصرف چه مواد دارویی باید پرهیزکرد؟


 مهم این است که دو هفته قبل از عمل جراحی از مصرف بعضی از داروها، ویتامین‌ها و گیاهان دارویی اجتناب‌کنید زیرا ممکن‌است که بعضی از داروها باعث خونریزی بیش از حد نرمال در فرد شوند. معمولا لیستی از این داروها توسط جراح به فرد داده‌می‌شود تا از مصرف آنها خودداری‌کند.

روند بهبودی بعد از عمل جراحی زیبایی بینی عروسکی چگونه است؟


در طی چند روز اول پس از جراحی، ممکن‌است احساس ناراحتی‌کنید که البته می‌توان این احساسات را از طریق داروهای مسکن کنترل‌کرد. همچنین شاید پزشک مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها و سایر داروهای دیگر همانند اسپری بینی سالین را نیز تجویزکند. معمولا بخیه‌ها طی شش یا هفت روز بعد از جراحی بیرون‌کشیده ‌می‌شوند. همچنین احتمالا بیماران دچار کبودی‌هایی در صورت شوند که به مروز زمان رفع‌می‌شوند به‌طوری که در روز دهم بعد از عمل می‌توانید به راحتی در محافل اجتماعی حاضرشوید. البته بعد از این جراحی، بروز ورم نیز کاملا شایع است و ممکن‌است چند ماه طول بکشد تا به طور کامل برطرف‌شود. معمولا در عرض یک یا دو هفته بیشتر افراد می‌توانند به سر کار بازگردند. با این حال، برای آنکه بتوان دوباره فعالیت‌های سنگین را از سر گرفت باید تا دو الی سه هفته منتظرماند.

سوالات رایج در مورد جراحی بینی عروسکی یا فانتزی


سوالات رایج در مورد جراحی بینی عروسکی یا فانتزی

به‌طور کلی توصیه‌می‌شود که  این عمل جراحی در افراد جوان تا زمان اتمام رشد کامل بینی انجام‌نشود. رشد بینی در دختران در حدود چهارده‌سالگی و در پسران دیرتر کامل‌می‌شود.

جلسه مشاوره شامل بحث عمیقی در مورد خواسته‌های فرد در مورد بینی عروسکی است. همچنین این جلسه شامل ارزیابی قبل از عمل بینی و همچنین تعادل کلی صورت برای بررسی وجود امکان جراحی می‌باشد. همچنین احتملا از تصویربرداری کامپیوتری  برای کمک به برقراری ارتباط با بیمار استفاده‌شود و به آنها فرصتی برای کسب اطلاعات داده‌شود.

ممکن‌است که در این عمل جراحی از بیهوشی عمومی یا ترکیبی از بیهوشی موضعی و آرام‌بخش استفاده‌شود.

رینوپلاستی معمولا بین یک تا دو ساعت طول‌می‌کشد تا تکمیل‌شود که البته این مرد به بینی و نوع مدلی انتخابی فرد بستگی‌دارد.

ممکن‌است که برش‌ها تنها به قسمت داخلی بینی محدود‌شود که در به آن رینوپلاستی بسته گفته‌می‌شود. شناخته می شود. گاهی‌اوقات برشی کوچک در زیر نوک بینی نیز لازم‌است که به آن رینوپلاستی باز گفته‌می‌شود. در بعضی از موارد اگر رینوپلاستی باز راحت‌تر و نتیجه کلی بهتری داشته‌باشد در ایت صورت ممکن‌است که این نوع جراحی به رینوپلاستی بسته ترجیح‌داده شود. البته ممکن‌است که در بعضی دیگر از موارد از رینوپلاستی بسته استفاده‌شود.

برشهای جراحی به اسکار ختم‌می‌شوند. با این حال، از آنجا که در رینوپلاستی بسته برش در داخل بینی انجام‌می‌گیرد در نتیجه هیچ جای زخمی قابل‌مشاهده نخواهدبود. رینوپلاستی باز دارای یک برش کوچکتر در زیر نوک بینی است که منجر به یک اسکاری پنهان و به شکل خطی ریز می‌شود که با گذشت زمان محو می‌شود.

ممکن‌است که بیماران در طی چند روز اول بعد از جراحی احساس ناراحتی‌ کنند اما می‌توان این درد را با کمک داروهای مسکن تجویز‌شده تسکین‌داد.

معمولا می‌توان بعد از گذشت دو الی سه هفته پس از جراحی، ورزش و سایر فعالیت‌های سنگین را از سرگرفت.

ورم بخشی طبیعی و مورد انتظار از روند بهبود است و ممکن‌است تا 18 ماه طول‌بکشد. معمولا بعد از گذشت سه هفته، ورم حاد فرونشسته و بینی ظاهری طبیعی بخودمی‌گیرد. با گذشت چندین ماه، با برطرف‌شدن ورم، بینی باریکتر، کوچکتر و در قسمت نوک زیباتر می‌شود.

در حالی که ممکن‌است شیوه و جراح بینی در زنان و مردان یکسان باشد اما از آنجا که اهداف زیباشناختی آنها بسیار متفاوت است لذا عمل جراحی در بین این دو از اساس  متفاوت از یکدیگر است.

ممکن‌است که جراحی بینی در کودکانی که هنوز به رشد کامل نرسیده‌اند نتیجه عکس دهد زیرا چهره آنها هنوز به‌طور کامل رشدنکرده و ممکن‌است با تغییراتی همراه باشد. در این سناریو، رینوپلاستی نتایجی دارد که ممکن‌است در ابتدا مساعد بنظربرسند اما با رشد استخوان فک یا تغییر در سایر اجزای صورت از ریخت بیفتد. علاوه بر این، سپتوم بینی نیز به عنوان مرکز ثانویه رشد در نیمه‌صورت عمل‌می‌کند و ممکن‌است بخاطر عمل جراحی تحت‌تاثیر قراربگیرد و با رشد میانی صورت تداخل ایجادکند (البته علوم اخیر در این مورد نشان‌می‌دهد که ممکن‌است این قضیه زیاد مهم‌نباشد).

هزینه این عمل جراحی به عوامل مختلفی مانند انتخاب جراح پلاستیک، کلینیک مربوطه و وضعیت بینی بیمار بستگی‌دارد. شما می‌توانید پس از معاینه و مشورت با پزشک جراح پلاستیک از حدود هزینه این عمل مطلع‌شوید.

کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *