بایدها و نبایدها در انتخاب بهترین جراح و متخصص زیبایی بینی

بهترین-جراح-بینی

رینوپلاستی(عمل بینی) نوعی جراحی مهم است که توسط جراح پلاستیک مجرب انجام می‌شود. یک جراح پلاستیک بینی از آن‌جایی که تجربه زیادی در جراحی‌های صورت دارد باید فرد معتبر و قابل اعتماد باشد.

مهم نیست که کدام جراح را انتخاب می‌کنید اما بهتر است که قبل از انتخاب جراح، تحقیقات خود را در اینترنت و همچنین از طریق پرس و جو انجام دهید. در این مقاله به معرفی نکاتی می‌پردازیم که در انتخاب معتبرترین و بهترین دکتر جراح زیبایی بینی کمک شایانی می‌کنند.

چگونه جراح بینی را انتخاب کنیم ؟


مقدمات جراحی بینی همانند سایر جراحی‌های دیگر می‌تواند اعصاب خردکن باشد اما انتخاب یک جراح پلاستیک بینی خوب قطعا می‌تواند موجب آرامش خاطر شود. وجود  تعداد زیاد جراح زیبایی بینی می‌تواند انتخاب را دشوار کند. به‌همین دلیل برای یافتن دکتر خوب برای عمل زیبایی بینی بهتر است که لیست جراحان را کوتاه کنیم.

در این قسمت تمام نکات مهمی را که باید قبل از جراحی زیبایی بینی درمورد جراح پلاستیک بینی تحقیق کنید را ارائه می‌کنیم.

نکاتی که پیش از انتخاب جراح بینی باید در نظر بگیرید

با توجه به اهمیت بالا در انتخاب جراح، به نکات زیر توجه نمایید.

با جستجوهای ساده در اینترنت در زمینه عمل زیبایی بینی می توان اطلاعات خوبی در مورد رینوپلاستی کسب کرد. تحقیق آن‌لاین این امکان را فراهم می‌کند  تا فرد با اصطلاحات، انتظارات، محدودیت‌ها و موارد دیگر آشنا شود. این روش موجب سهولت ارتباط با جراح می‌شود. در جستجوهای اینترنتی می‌توان به شمار زیادی از پزشکان در حوزه‌های مختلف دست یافت که ادعا می‌کنند در زمینه جراحی زیبایی بینی تخصص دارند.

همه جراحان پلاستیک یکسان نیستند اما با روش‌های مختلف می‌توان دکتر خوب را از بد تشخیص داد. برای جراحی بینی باید به سراغ دکتری برویم که در این حوزه سال‌ها تجربه دارد و توسط حداقل یک هیئت مدیره جراحی پلاستیک تایید شده باشد. اگر جراح عضو هیئت مدیره باشد و یا رهبری هیئت را برعهده داشته باشد بهتر است. بدنبال جراحی باشید که در این حوزه تدریس می‌کند یا دستیاری جراحی پلاستیک صورت انجام داده و تجربیات و سوابق او در مجلات داوری همتا منشر شده است.

رینوپلاستی علاوه‌بر این‌که نوعی جراحی است کار هنری نیز محسوب می‌شود. هرچه حساسیت جراح در زیبایی و کانتورینگ بینی بیشتر باشد طبیعتا نتیجه جراحی او برای بیمار رضایت‌بخش خواهد بود. جراحی را که انتخاب می‌کنیم باید علاقه و تمایل زیادی به هنر رینوپلاستی که نوعی پیکرتراشی است نشان دهد.

یافتن یک جراح ماهر و واجد شرایط به تنهایی کافی نیست. بیمار باید مطمئن شود عمل‌های زیبایی را که پزشک انجام داده با اهداف زیبایی و خواسته‌های او سازگار است. یک جراح پلاستیک شاید در کار خود عالی باشد اما شاید نتواند زیبایی که  مدنظربیمار است را خلق کند. بنابراین بیماران در وهله اول باید نمونه کارهای هر جراح پلاستیک بینی را مشاهده کنند.

تصاویر نمونه کارها را معمولا می‌توان با مراجعه به وب سایت جراح مشاهده نمود. تصاویر قبل و بعد از جراحی معمولا در جلسات مشاوره به بیمار نشان داده می‌شوند. برای اطمینان از تجربه جراح در عمل زیبایی بینی‌هایی شبیه بینی شما و مهارت او در تغییر و اصلاح بینی بیمارحتما تصاویر قبل و بعد از عمل بیماران را مشاهده کنید.

به‌طور کل باید گفت، جراحی که هفته‌ای یکبار جراحی زیبایی بینی را انجام می‌دهد بسیار واجدشرایط است. اما با این وجود باید بدانیم که این تعداد اغلب گزارش شخصی جراح است و تایید صحت آن کار دشواری است. برخی از جراحی‌های رینوپلاستی جزئی هستند و نیازی به چالش جراحی ندارند. جراحی زیبایی عملکرد بینی یک عمل فنی مهم محسوب می‌شود.

 برای انتخاب جراح پلاستیک بینی، موارد زیر را انجام ندهید

از آن جایی که جراحی پلاستیک تحت پوشش بیمه نیست، می‌تواند هزینه بر باشد و بیمار را وسوسه کند تا به سراغ ارزان‌ترین گزینه جراحی برود. اما باید خاطر نشان کرد که جراحی پلاستیک یکی از مواردی است که به قول معروف ” هرچه بیشتر پول بدهی آش بیشتری می‌خوری”. نتایج بد حاصل از یک جراحی ناموفق می‌تواند در طولانی مدت برای بیمار گران تمام شود. برخی مواقع بیمار فقط می‌خواهد جراحی زیبایی بینی انجام داده باشد اما غافل است که یک جراحی بینی بد نه‌تنها موجب زشتی ظاهر او بلکه منجربه مشکلات حاد سلامتی نیز می‌شود که هر یک می‌تواند منتهی به رینولاستی ترمیمی شود.

با وجود این‌که ممکن است هزینه یک جراحی بینی اولیه کم باشد اما باید بدانیم که هزینه‌ اضافی جراحی ترمیم بینی اغلب بیشتر از مبلغی است که باید به یک جراح بسیار گران و ماهر در اولین جراحی پرداخت. برای پیشگیری از نتایج بد و مشکلات هزینه‌بر، علاوه‌بر هزینه جراحی باید همیشه مواردی نظیر اعتبار و شهرت، مهارت و نتایج عمل یک جراح بینی را درنظر بگیریم.

اگر اهداف خاصی در سر دارید و بهترین جراح بینی را در شهر دیگری پیدا کردید شاید مجبور باشید کمی هزینه جهت سفر خود صرف کنید تا مطمئن شوید که بهترین جراح را انتخاب کردید و می‌توانید به نتایج مورددلخواه خود برسید. انجام اقدامات لازم تضمین خواهد کرد که جراحی رینوپلاستی بدون تروما خواهد بود.

برخی از سوالات خوبی که باید پرسید عبارتند از: معمولا چند جراحی زیبایی بینی در ماه انجام می‌دهید؟ مدرک هئیت مدیره شما چیست؟ اگر عارضه‌ای رخ دهد چه باید کرد؟ آیا باید هزینه آن را بیمار بپردازد؟ چه کسی جراحی را انجام خواهد داد؟ چند سال است که جراحی انجام می‌دهید؟ تمام این سوالات کمک می‌کند تا در طول مشاوره به تجربه و اعتبار جراح پی برد. از پرسیدن هر سوالی که باید پرسیده شود دریغ نکنید. مهم است که جراح خود را دوست داشته و به او احترام بگذارید. اگر احساس کردید که جراح فرد گستاخ و بی ادبی است بهتر است به فکر جراح دیگر باشید.

به اولین احساس نباید خیلی اعتماد کرد. خیلی مهم است که جراح و بیمار چشم انداز یکسانی نسبت به  نتایج جراحی داشته باشد. اعتماد به جراح و دوست داشتن او کمک شایانی به شما خواهد کرد. پروسه عمل بینی یک پروسه طولانی مدت است و درنتیجه برقرای ارتباط راحت نقش عمده ای در درمان خواهد داشت.

برنامه ریزی مشاوره


همانطور که نمی‌توان بدون مصاحبه یک فرد را برای کار انتخاب کرد بدون مشاوره نیز نمی‌توان یک دکتر را برای جراحی زیبایی بینی انتخاب کرد. بعد از کوتاه کردن لیست جراحان زیبایی نوبت مشاوره با هریک از آنها است. در طول مشاوره، جراح باید درخصوص هزینه جراحی، سلامت عمومی، خطرات احتمالی و داشتن خواسته های معقول با بیمار مشاوره کند.

درغیر اینصورت باید نام آن جراح را از لیست پزشکان خود حذف کنید. دکتر جراح زیبایی بینی باید درمورد اتفاقاتی که ممکن است قبل، در طول و بعد از جراحی رخ دهد اطلاع رسانی کرده و دستورالعمل‌های واضح دوره بهبودی و جلسات پیگیری را در اختیار بیمار قرار دهد. بیمار باید به راحتی با جراح صحبت کند. درکل جراح و بیمار باید به راحتی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و بیمار بتواند با اعتماد به نفس هر سوالی را بپرسد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *