انتخاب بهترین روش جراحی زیبایی بینی (باز یا بسته) زیر نظر متخصص

شاید یکی از معضلات گیج کننده مواجهه با یک بیمار آینده‌نگر رینوپلاستی، انتخاب بین انجام رینوپلاستی باز یا بسته است. برای بعضی‌ها مسئله این است که برخی جراحان هر یک از این روش‌ها را به طور انحصاری انجام می‌دهند بنابراین در واقع وقتی جراح رینوپلاستی را انتخاب می‌کنید، تصمیم می‌گیرید که چه رویکرد جراحی برای شما مورد استفاده قرار گیرد. برای مسائل پیچیده‌تر، در هنگام تحقیق در مورد محل قرار گیری برش رینوپلاستی و روش‌های جراحی، حجم عظیمی از دیدگاه‌های متضاد (در میان گروه بیماران و جراحان به طور مشابه) در مورد بهترین روش قابل کاربرد در برابر شما وجود دارد. در واقع، روش رینوپلاستی باز در مقابل بسته به سادگی به دو روش ممکن برای دسترسی به چارچوب اسکلتی بدن برای انجام جراحی رینوپلاستی اشاره دارد. هر دو تکنیک می‌تواند بر اساس اهداف جراحی و تغییراتی که باید روی بینی انجام شود، مورد استفاده قرار گیرد.

اگر شما در حال بررسی یک عمل بینی هستید که در پزشکی تحت عنوان رینوپلاستی شناخته شده است، بهتر است اطلاعات خودتان را در مورد انواع مختلف جراحی بینی افزایش دهید تا بتوانید در مورد سلامت و ظاهر خود درست تصمیم گیری کنید. جراحی بینی را می‌توان به دو گروه تقسیم کرد: رینوپلاستی باز و رینوپلاستی بسته، و هر کدام از آنها یک سری از مزایا و مخاطرات به همراه دارد که باید قبل از برنامه ریزی یک عمل دقیق در نظر بگیرید.

جزئیات مربوط به هر روش و همچنین مزایا و خطرات مربوط به آنها را در نظر بگیرید تا سوالات مورد نیاز خود را برای مشاوره بعدی پزشکی خود مشخص کنید

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص روش باز و بسته جراحی بینی یا تعیین وقت قبلی می‌توانید با شماره ما تماس حاصل فرمایید.

شما کاندید رینوپلاستی باز هستید یا بسته؟


هر بیمار منحصر به فرد است و بهترین روش برای شما به ویژگی‌های موجود بینی شما و انواع تغییراتی که در رینوپلاستی شما ایجاد می‌شود، بستگی دارد. مهمترین بخش این روند مشاوره با پزشک شما است که شامل تصویربرداری کامپیوتری است. بررسی کامل عکس‌های شما به همراه مشاوره اولیه با متخصص مراقبت از بیمار توصیه می‌شود. عمل بینی باید به گونه‌ای باشد که بینی طبیعی به نظر برسد،”طبق نظر تمام مکاتب جراحی زیبایی بینی، بینی زیبا بینی طبیعی است. در حقیقت بینی به شکل نازیبا در هنگام صحبت فرد باعث می شود توجه مخاطب در چهره به بینی جلب شود ولی بینی زیبا و طبیعی باعث می شود هنگام صحبت ، توجه مخاطب به بینی جلب نشده ، بلکه به اجزاء زیبای صورت از جمله چشم و ابرو و گونه ها جلب شود مخصوصا در ایرانی ها که چشم و ابروی زیبایی دارند.”(دکتر سهرابی جراح زیبایی بینی)

رینوپلاستی با رویکرد باز


رویکرد باز به برش‌های ایجاد شده در داخل سوراخ‌های بینی و همچنین بر روی پوست بخش جداکننده عمودی بین دو سوراخ بینی اشاره دارد. سپس پوست از روی نوک و پل بینی بلند (برداشته) می‌شود. سپس رینوپلاستی انجام می‌شود.

اگر تصمیم به انجام رینوپلاستی باز دارید، باید با جراح خود مشورت کنید تا آماده شوید. در طی این مشاوره، جراح شما، سابقه پزشکی شما را ارزیابی می‌کند، یک معاینه فیزیکی انجام می‌دهد و دستورالعمل‌هایی را برای زمان آماده شدن شما برای عمل به شما ارائه می‌دهد. این دستورالعمل‌ها ممکن است شامل موارد زیر باشند: اجتناب از داروهای خاص و سیگار کشیدن و متوقف کردن نوشیدن الکل. علاوه بر این، مهم است که شما برای حداقل یک ساعت اول پس از جراحی، یک همراه در خانه داشته باشید.

در مورد خود این روش، اکثر رینوپلاست‌های باز مراحل مشابهی را دنبال می‌کنند که اولین گام آن پیشگیری از درد است. بسته به آنچه شما و جراحتان تصمیم می‌گیرید که برای شما بهتر است، بیهوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی و آرام‌بخش دریافت خواهید کرد.

هنگامی که از ایمنی و آسایش شما اطمینان حاصل شود، جراح کار خود را با ایجاد یک برش بر روی کلوملا شروع می‌کند و سپس به تغییر شکل بینی شما ادامه می‌دهد. جزئیات مرحله دوم به شدت به شرایط شما بستگی دارد؛ زیرا رینوپلاستی پیچیده‌تر و فنی‌تر نیاز به زمان بیشتری دارد. اگر رینوپلاستی شما به منظور اصلاح یک مسئله جزئی باشد، جراح شما ممکن است فقط نیم ساعت برای تغییر شکل بینی شما نیاز داشته باشد. با این حال، اکثر رینوپلاستی‌ها بین یک تا چهار ساعت طول می‌کشد.

هنگامی که عملیات شما تمام شد ، در یک اتاق ریکاوری از خواب بیدار خواهید شد. شما احتمالا درد را تجربه خواهید کرد، اما باید این درد با داروهای خوراکی قابل کنترل باشد. در حدود 72 ساعت اول پس از عمل، باید درد و ناراحتی شما شروع شود و فروکش کند، هرچند هنوز کبودی و تورم وجود خواهد داشت.

پس از حدود پنج تا هفت روز، بانداژ و اسپلینت شما برداشته می‌شود، پس از آن نقطه سفت شدگی و درد بینی شما به تدریج از بین می‌رود. پس از سه یا چهار هفته، شما باید از اثرات جراحی خود خلاص شوید، اگر چه ممکن است تا یک سال کامل برای از بین رفتن کامل تورم زمان نیاز باشد. مهمترین کارهایی که می‌توانید برای اطمینان از بهبودی سریع و راحت انجام دهید این است که از دستورالعمل‌های جلسه مشاوره جراح خود در مورد چگونگی محافظت از بینی خود در طول بهبودی پیروی کنید.

مزیت این روش این است که اسکلت (غضروف و استخوان) بینی در دسترس جراح و مستقیما برای او قابل مشاهده است. هرگونه دوختن غضروف به یک غضروف دیگر، برای مثال، برای تغییر شکل غضروف یا نزدیک کردن آنها به یکدیگر، با سهولت بیشتر انجام می‌شود. در مواردی که مشکلات پیچیده‌ای برای مقابله با تغییر شکل بینی وجود دارد (مانند مواردی از تغییر شکل گسترده) یا بعضی موارد رینوپلاستی ترمیمی پیچیده نیز رینوپلاستی باز دارای مزیت است. در چنین مواردی جراح ممکن است دریابد که یک رویکرد باز رینوپلاستی، انجام تغییرات لازم بینی را آسان‌تر می‌کند.

استفاده از رویکرد باز در کنار مزایا دارای معایبی است. اولین عیب آن باقی ماندن اثر زخم خارجی است. با این حال، هنگامی که برش به طور مناسب دوخته شود، با گذر زمان به ندرت قابل مشاهده است. عیب دوم این روش این است که برخی از ساختارها که نقش پشتیبان و نگهدارنده نوک بینی را دارند ممکن است تضعیف شوند، زیرا میزان قابل توجهی از برش و دستکاری بافت در این روش وجود دارد. جراح به جابجایی غضروف گرفته شده از جاهای دیگر در بینی نیاز دارد تا مطمئن شود نوک بینی سست نخواهد شد. عیب سوم این است که عمل رینوپلاستی باز طولانی است و معمولا 3 ساعت یا بیشتر طول می‌کشد. چهارم، تورم و کبودی پس از جراحی بیشتر است و بر طرف شدن آن به زمان بیشتری نیاز دارد.

رینوپلاستی با رویکرد بسته یا Endonasal


هنگامی که از روش رینوپلاستی بسته استفاده می‌شود، برش‌ها درون سوراخ‌های بینی ایجاد می‌شود و جراح با عبور از زیر پوست بدون برداشتن آن به غضروف‌ها و استخوان‌ها دسترسی پیدا می‌کند. ابزار جراح را مانند یک موش زیر فرش تصور کنید. تغییرات و اصلاحات زیر پوست انجام می‌شود. جراح می‌تواند ساختار داخل بینی را با نگاه کردن از طریق برش‌های ایجاد شده ببیند و تغییرات لازم را ایجاد کند. سپس پزشک می‌تواند از بیرون به بینی نگاه کند تا اثرات طولانی مدت تغییرات انجام شده در محل را ارزیابی کند.

مزایای این روش عبارتند از:

 • عمل سریع‌تر و کمتر نسبت به رینوپلاستی باز
 • زمان کوتاه‌تر، بهبودی سریع‌تر، با کمترین عوارض؛
 • بدون زخم‌های قابل مشاهده، به دلیل این واقعیت که هیچ برشی در کلوملا ایجاد نمی‌شود.

اگرچه رینوپلاستی بسته اثرات مطلوب گوناگونی دارد، اما تیم ما در بخش جراحی بینی Kelowna همیشه از بیماران می‌خواهد که کاملا از اثرات نامطلوب این روش آگاه باشند. بیماران باید آگاه باشند که:

 • این روش رینوپلاستی، دشوارتر است و نیاز به جراح بینی بسیار ماهر دارد.
 • در محدوده تغییراتی که می‌تواند روی بینی انجام دهد محدود است.
 • اگر جراح بدون مجوز و غیر قانونی کار کند یا برای اصلاحات بیش از حد تلاش کند، ممکن است آسیب بیشتری نیز به بینی وارد شود.

تفاوت بین رینوپلاستی باز و رینوپلاستی بسته چیست؟تفاوت

در رینوپلاستی “باز”، یک برش کوچک در کلوملا ایجاد می‌شود که ستون کوچکی از پوست است که دو بینی را جدا می‌کند. این برش اجازه می‌دهد تا پوست بینی از نوک بینی برداشته شود. این تنها تفاوت بین دو تکنیک است. در هر دو رینوپلاستی باز و بسته، ازبسیاری از برش‌های دیگر در داخل بینی استفاده می‌شود، اما تکنیک باز دارای یک برش کوچک اضافی در پایه بینی است. عکس‌های فوق محل برش باز را نشان می‌دهد. دو عکس یکسان پس از بهبود کامل گرفته شد. تشخیص اثر باقیمانده برش بسیار دشوار است.

سوالات معمول در مورد جراحی باز یا بسته بینی


سوالات معمول در مورد جراحی باز یا بسته بینی

آیا اثر بر جای مانده از رینوپلاستی باز در برخی افراد باید مورد توجه قرار گیرد؟

جواب خیر است. پوست کلوملا به شدت بهبود می‌یابد. همچنین این پوست رو به پایین است، بنابراین، مگر در مواردی که شما بسیار بلند قد باشید، مردم به طور مستقیم به آن نگاه نمی‌کنند. در اغلب موارد، هنگامی که اثر عمل بهبود یابد، اثر آن غیر قابل مشاهده می‌شود. اگر ترجیح قوی برای یک رینوپلاستی بسته دارید، این منطقی است. با این حال، گاهی اوقات مزایای انجام یک رویکرد باز به مراتب بیشتر از احتمال ناچیز برجای ماندن اثر زخم قابل مشاهده است. با این حال، هنوز تغییراتی وجود دارد که می‌تواند از طریق یک رینوپلاستی با رویکرد بسته روی نوک بینی انجام شود، اما احتمالا نه به اندازه تغییرات اساسی و قابل توجهی که می‌توان با استفاده از یک رویکرد باز روی بینی ایجاد کرد.

رینوپلاستی چه مشکلاتی را درمان می‌کند؟

رینوپلاستی می‌تواند مشکلات متعدد بینی را درمان کند:

 • با کمک رینوپلاستی، می‌توانید با تنظیم اندازه بینی خود، تعادل چهره خود را بازگردانید، در صورت نیاز، آن را بزرگتر یا کوچکتر کنید.
 • بعضی از مردم با افتادگی یا برآمدگی پل بینی متولد می‌شوند. این مشکل می‌تواند به ظاهر ناخوشایند آنها منجر شود. رینوپلاستی می‌تواند به حل آن کمک کند.
 • شما می‌توانید با کمک رینوپلاستی عرض پل بینی خود و همچنین ابعاد بینی خود را تنظیم کنید.
 • رینوپلاستی می‌تواند افتادگی، نوک بینی توپی شکل، قوز نوک بینی یا بینی گرد رو به بالا را اصلاح کند.
 • رینوپلاستی می‌تواند سپتوم متخلخل را درمان کند. این مسئله می‌تواند باعث شود بینی کج به نظر برسد و منجر به مشکلات تنفسی شود.

هزینه رینوپلاستی بسته

هزینه عمل بسته بینی یا رینوپلاستی بستگی به عوامل مختلف دارد، از جمله:

 • هزینه به تعداد جراحی‌هایی که شما برای رسیدن به ظاهر بینی مطلوب خود نیاز دارید نیز بستگی دارد
 • عملکرد بینی شما نیز در تعیین قیمت نقش مهمی ایفا خواهد کرد. در صورتی که جراح مجبور به حذف برخی از مشکلات پولیپ یا سینوسی در حین انجام عمل جراحی باشد، به شما این امکان را می‌دهد که در مورد این موضوع بپرسید و در مورد هزینه آن اطلاع کسب کنید.
 • بسته به اینکه شما بخواهید در طول عمل کاملا بی‌هوش باشید یا بی‌حسی موضعی را انتخاب کنید، اینکه بی‌هوشی شما عمومی یا موضعی باشد روی هزینه عمل تاثیر دارد.
 • تجربه و شایستگی جراح شما نیز هزینه جراحی بسته بینی شما را تعیین می‌کند.
 • به طور مشابه، اگر برای عمل بینی نیاز به پیوند از بدن شما یا عضو مصنوعی وجود داشته باشد، روی هزینه کلی تاثیر خواهد گذاشت.

هزینه رینوپلاستی باز

هزینه اولیه رینوپلاستی باز بیشتر از هزینه اولیه یک رینوپلاستی بسته است. با این حال، اگر جراح پیشنهاد می‌کند که این بهترین روش برای شما است، اعتراض نکنید. پس هزینه به تجربه جراح، منطقه‌ای که تصمیم گرفتید این کار را انجام دهید، و نوع بی‌هوشی که شما انتخاب می‌کنید بستگی دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *